Grad Valjevo je u budžetu za 2025. godinu opredelio dva miliona dinara za uklanjanje nelegalno izgrađenih objekata na teritoriji grada.
Kako je rečeno za Kolubarske.rs u Gradska uprava Valjevo, u narednom periodu se očekuje raspisivanje javne nabavke za izvođenje ovih radova, dok je njihova realizacija planirana za oktobar 2025. godine.
Trenutno je u toku priprema tenderske dokumentacije, kao i definisanje liste objekata koji imaju pravnosnažna rešenja za uklanjanje. Prema navodima iz Gradske uprave, na teritoriji grada postoji više desetina takvih objekata, među kojima su i oni koji su prethodnih meseci bili u fokusu javnosti.
Objekti predviđeni za uklanjanje
Među objektima koji se nalaze u prioritetima za uklanjanje je i ugostiteljski objekat „Planinski zalogaj brze hrane“ na Divčibarama. Rešenje o njegovom uklanjanju doneto je 17. januara 2024. godine, s obzirom na to da je izgradnja započeta bez potrebne građevinske dozvole.
Na listi se nalazi i ugostiteljski objekat „Peron 5“, smešten na lokaciji takozvane stare autobuske stanice u centru Valjeva. U ovom slučaju doneta su rešenja nadležnih inspekcija koja se odnose na uklanjanje dograđenog dela objekta i pripadajuće bašte.
Nakon obezbeđivanja sredstava rebalansom budžeta, stvoreni su uslovi za sprovođenje postupaka uklanjanja u skladu sa važećim rešenjima i zakonskim procedurama.
Iz Gradske uprave navode da se očekuje da tenderski postupak bude završen u planiranom roku, kako bi radovi mogli da počnu tokom oktobra, u skladu sa planom za 2025. godinu.
